NÜKSAK NÜKLEER SANAYİ KÜMELENMESİ PROJESİ -
Facebook English English
Nevşehir

NÜKSAK NÜKLEER SANAYİ KÜMELENMESİ PROJESİ

NÜKSAK NÜKLEER SANAYİ KÜMELENMESİ PROJESİ

Yerli firmaların ülkemizde kurulacak olan güç santrallerine tedarik sağlayabilmeleri maksadı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kümelenme Destek Programı kapsamında desteklenen ve Ankara Sanayi Odası’nın koordinatör kuruluş olarak yer aldığı Nükleer Sanayi Kümelenmesi (NÜKSAK) Projesi, 2 Mayıs 2017 tarihinde resmi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

NÜKSAK Projesi, İstanbul, Kocaeli ve Adana Sanayi Odaları, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gedik Üniversitesi paydaşlığında sürdürülmekte olup kümede Ankara, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Bursa, Adana, Gaziantep ve Malatya illerinden vana, pompa, elektrik-elektronik malzeme, boru ve bağlantı elemanları, basınçlı kap ve kazan, kaynak malzemeleri ve ekipmanları, çelik konstrüksiyon yapı, vinç, enstrümantasyon ve kontrol ekipmanı ile otomasyon, proje ve yazılım üreticileri yer almaktadır.

Proje kapsamında yürütülecek faaliyetler arasında ağırlıklı olarak karmaşık analizler, nükleer kalite yönetim ve sertifika sistemleri, danışmanlıklar, nükleer sektöre özel kaynak teknolojisi eğitimleri, paslanmaz çelik için Ar-Ge çalışmaları ve teknik destek organizasyonu için altyapı faaliyetleri yer almaktadır ve 5 yıllık sürede gerçekleştirilecek faaliyetlerin toplam maliyeti 32 milyon TL civarındadır.

NÜKSAK Projesi hakkında detaylı bilgi almak isteyen üyelerimizin, NÜKSAK İktisadi İşletmesi İdari Koordinatörü Sayın N. Merve Demir (Tel:0 312 417 12 00/1227, E-posta: merve.demir@aso.org.tr) ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

DERGİLERİMİZ