SHOPSA BAŞKANI DEMET SABANCI ÇETİNDOĞAN’DAN BAŞKAN PARMAKSIZ’A ZİYARET

SHOPSA BAŞKANI DEMET SABANCI ÇETİNDOĞAN’DAN BAŞKAN PARMAKSIZ’A ZİYARET

SHOPSA Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademi Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız’ı ziyaret etti.

Nevşehir Valimiz Sayın İnci Sezer Becel ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret eden Demet Sabancı Çetindoğan daha sonra Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette NTSO Kadın Girişimciler Başkanı Gülper Gündüz Yassı ve SHOPSA Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademi Koordinatörü Sevda Karaali eşlik etti. Görüşmenin devamında Nevşehir Valimiz Sayın İnci Sezer Becel ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ile bir araya gelinerek SHOPSA Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademisi Nevşehir programı hakkında istişarelerde bulunuldu.

Gerçekleştirilen görüşmede Demet Sabancı Çetindoğan, “SHOPSA Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademisi, Türkiye’deki başta Kadın Kooperatifleri olmak üzere üreten bütün kadınların ve yakın çevrelerinin ekonomiye katılım ve katkısını artırmakla birlikte sürdürülebilirlik zincirini oluşturmayı hedeflemektedir. Nevşehir ilinin gerek turizm potansiyeli, gerek üst düzey yönetici sayısındaki pozitif ayrımcı yapısı, gerekse hemen hemen her ilçede bir Kadın Kooperatifinin olması, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası yönetim ve organlarının iletişime ve kolektif çalışmaya gösterdiği duyarlılık sebebiyle online satış platformu www.shopsa.com.tr içerisinde bütün ülke genelinde yapılan kadın emeği ürünlerini dünya ile buluşturmak amacıyla bu proje kapsamında pilot il olarak Nevşehir’i ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak hareket edilmesi düşünülmüştür.” Dedi.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız ise, “Girişimciliğe, özelliklede kadın girişimciliğe Oda olarak çok önem veriyoruz. Bu kapsamda ilimizde Sayın Valimiz İnci Sezer Becel başkanlığında diğer bütün kurumlarla işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Özellikle son dönemde kadın kooperatiflerinin sayılarının artırılması konusunda ciddi çalışmalarımız oldu. SHOPSA Kadın Gelişim Eğitim ve İletişim Akademisi ile gerçekleştireceğimiz ortak çalışma ile de Kadın Kooperatiflerimizi geliştirmeyi, ürettikleri ürünleri e-ticaret vasıtasıyla pazarlamalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu vesile ile Sayın Demet Sabancı Çetindoğan’a nazik ziyaretleri ve işbirlikleri için teşekkür ederim.” Dedi.

İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85