NTSO BAŞKANI M.ARİF PARMAKSIZ’DAN NEFES KREDİSİ MÜJDESİ

NTSO BAŞKANI M.ARİF PARMAKSIZ’DAN NEFES KREDİSİ MÜJDESİ

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından tanıtımı yapılan Nefes Kredisi hakkında açıklamalarda bulundu. Parmaksız:

“Geçtiğimiz günlerde gerçek kişi işletmelerin yararlanabileceği “Küçük İşletme Can Suyu Kredisi” hakkında açıklamalarda bulunmuştum. Şimdi de tüm üyelerimizin yararlanabileceği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin daha önce de yapmış olduğu Nefes Kredileri hakkında bilgi vermek istiyorum.

Nefes Kredisi, 27.04.2020 Pazartesi tarihinden itibaren Denizbank’ta, 2 hafta sonra şubelerdeki yoğunluk azalınca da kamu bankalarında başvuruya açılacaktır. Krediye başvurmak için öncelikle Odamızdan “Nefes Kredisi içindir.” ibareli faaliyet belgesi alınmalıdır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokole göre 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50 bin TL, cirosu 3 milyon ile 25 milyon TL arasında olan işletmeler için azami 100 bin TL’dir. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık %7,5 olacaktır. Kredi, 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılında 12 eşit taksitle geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Başvuruda üyelerimizden, KGF’ye ödenecek %0.0,3 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu hariç herhangi bir masraf talep edilmeyecektir.

Üyelerimize hayırlı olsun.” dedi.

İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85