Facebook English English
Nevşehir

NEVŞEHİR SANAYİSİ TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİYOR

NEVŞEHİR SANAYİSİ TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİYOR
Turizm sektörünün lokomotif sektör olduğu Nevşehir’de sanayideki gelişme de kendini gösterirken, Nevşehir sanayicileri de teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.
Yaklaşık 20 yıldır Nevşehir Sanayisi’nde metal sektöründe bulunan Aspermak Metal Plastik Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, şirketlerine kazandırdıkları Fiber Lazer Kesim Makinesi ile Nevşehir’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, “Teknolojinin son harikası olan lazer kesim makineleri ile şimdiye kadar sac, alüminyum, krom, galvaniz ve siyah sac seçimleri için çevredeki büyük şehirlere giden bir çok imalatçı artık Nevşehir’de özel kesimlerini yaptırabilecek” dedi.
Otomasyon sanayi ve tarım makinesi üreten sanayicilere hizmet vermek amacında olduklarını belirten Mustafa Teke, “Teknolojinin son harikası olan ve kapasiteleri ile zamandan, işçilikten ve maliyetten tasarrufun yanısıra sıfır hatalı kesimler yapan fiber lazer kesim makinesi 0-25mm kalınlığındaki tüm metalleri hatasız işleme yeteneğine sahip. Ayrıca plazma kesimle üretilen ürünlerin tornada yapılan ikinci işlemlerde bu teknoloji ile ortadan kalkmış oluyor.” Şeklinde konuştu.

Haber Resimleri

DERGİLERİMİZ