TÜRKMENİSTAN V. TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ SERGİSİ HK. -
Facebook English English
Nevşehir

TÜRKMENİSTAN V. TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ SERGİSİ HK.

TÜRKMENİSTAN V. TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ SERGİSİ HK.

 

Değerli Üyemiz,

Dış İlişkiler Kurulu’ndan alınan yazıda, V. Türk İhraç Ürünleri Sergisi’nin Ekonomi Bakanlığı ve Meridyen Uluslararası Fuarcılık tarafından, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta, 11 - 13 Şubat 2014 tarihlerinde düzenleneceği bildirilmektedir.

Türkmenistan, Türk müteahhitlik sektörünün 2013 yılında en çok iş aldığı ülke konumundadır. Toplamda alınan yaklaşık 60 projenin değeri 11 milyar ABD Doları seviyesindedir. Müteahhitlik ve enerji sektöründe artan iş hacmimiz, ihracatımıza da olumlu yansımaktadır. Son beş yılda ortalama her yıl Türkmenistan’a olan ihracatımızda 0’luk bir artış kaydedilmektedir.

Türk İhraç Ürünleri Sergisi’ne özellikle, petrol ve doğalgaz ekipmanları, hidrokarbon sektörü petrol yan sanayi urun gruplan, savunma sanayi, sivil havacılık, deniz aletleri, tekne-yat tarım aletleri, teknolojik ve organik tarım makineleri, iş makineleri, gıda ve gıda işleme makineleri eğirmen makineleri, meşrubat otomasyon sistemleri, otomotiv yan sanayi, ambalaj, moda, tekstil’ kozmetik, temizlik ürünleri, züccaciye, kırtasiye, bilgisayar, mobilya, mobilya yan sanayi, moda ve tekstil yan sanayi, ev tekstili, otel ekipmanları, makine ve ekipmanları, inşaat malzemeleri ve açık alan reklamcılığı sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımızın katılması beklenmektedir.

 

Fuara ilişkin ayrıntılı bilgi ve irtibat kişisinin bilgileri aşağıda yer almakta olup, son başvuru tarihi 13 Ocak 2014’ tür.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

 

 

Fuar Adı:

 

TÜRKMENİSTAN TÜRK İHRAÇ ÜRÜNLERİ SERGİSİ

Fuar Yeri ve Tarihi:

 

International Exhibition Grounds 
TÜRKMENİSTAN / AŞKABAT

 

11-13 ŞUBAT 2014

Fuar Ana Organizatörü:

 

MERİDYEN ULUSLAR ARASI FUARCILIK SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.
www.meridyenfair.com 

Düzenlenme Periyodu 

Yılda 1 defa

Fuar Alan Kapasitesi 

10.000 m2

Katılımcı Ülkeler: 

TÜRKİYE

Hedeflenen Ziyaretçi Ülkeler: 

Türkmenistan’ın tüm komşu Ülkeleri
Afganistan, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Kırgızistan

Fuarda Sergilenecek Ürünler Ana Başlıkları:

 

GIDA VE GIDA İŞLEME MAK., DEĞİRMEN MAK.,OTOMOTİV YAN SANAYİ, TARIM, AMBALAJ, MODA, TEKSTİL, KOZMETİK, TEMİZLİK ÜRÜNLERİ, ZÜCCACİYE, KIRTASİYE-BİLGİSAYAR,MOBİLYA,MOBİLYA YAN SANAYİ-AĞAÇ İŞLEME MAKİNALARI,MODA VE TEKSTİL YAN SANAYİ, EV TEKSTİLİ, OTEL EKİPMANLARI, MAKİNA VE EKİPMANLARI, AÇIK ALAN REKLAMCILIĞI V.S.

Katılım Ücreti:

 

360 € + %4 kdv Stand ve Nakliye Dahil (10 m2 de 1 m3 ücretsiz navlun hakkı vardır.) Bu hakkın aşılması durumunda her 1 m3 için 450 € extra navlun ücreti talep edilir.

Fiyata Dahil Hizmetler:

 

Stand duvarları, spot lamba, elektrik soketi ve ihtiyacı, halı, masa, sandalye, alınlık yazısı, yaka kartları, fuar kataloğuna giriş, nakliye organizasyonu.

 

Son Başvuru Tarihi:

 

08 OCAK 2014

 

Fuar Ana Sponsorları ve destekleyen kuruluşlar: T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI MİLLİ KATILIM                                      

 

İRTİBAT:

 

SERKAN YILGIN

Tel:

0212.210.50.50

Dahili: 1218

GSM:

0533.579.59.13

Mail:

syilgin@meridyenfair.com

 

DERGİLERİMİZ