Facebook English English
Nevşehir

TÜRKİYE-İTALYA İŞ FORMU GEZİSİ 28 OCAK’TA

Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül 28 Ocak-1 Şubat 2014 tarihlerinde İtalya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Bahse konu ziyarette Sayın Cumhurbaşkanımıza bir özel sektör heyetinin refakat etmesi planlanmaktadır. Ekonomi Bakanlığının ilgili yazısıyla, TOBB ve DEİK’e özel sektör heyetinin ziyaret programını birlikte düzenleme görevi verilmiştir.​

Ziyaret programının, Roma ve Floransa’yı kapsaması öngörülmektedir. Program çerçevesinde, Roma’da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Bakanlar ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmalarıyla, iki ülke işadamları ve önde gelen kurum temsilcilerinin bir araya geleceği “Türkiye-İtalya İş Forumu” düzenlenmesi planlanmaktadır. Ayrıca, firma görüşmeleri ve tesis ziyaretleri de program kapsamında yer alacaktır. İş forumu ve “Matching Italy-Turkey” isimli firma görüşmeleri, TOBB-DEİK ve İtalya Odalar Birliği (UNIONCAMERE) işbirliğinde gerçekleşecektir.

 Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere DEİK-İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu: 1011) TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86 numaralı Avro hesabına 1500,- (BinBeşYüz) Avro avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini müteakip, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan tahsil edilecektir.

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin sağ tarafta bulunan “İtalya Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu’’na yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, avans bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının isminin ve İtalya ziyareti ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 15 Ocak 2014 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e (Neslihan Kilit, tel: 0212 339 50 27, e-posta: nkilit@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru formunda katılımcılar tarafından belirtilen e-mail adreslerine bilgilendirme yapılacağından, genel e-mail adresi (info@.....com, vb.) yerine sıkça kullanılan şahsi e-mail adreslerinin verilmesi katılımcıların yararına olacaktır.

Katılım ücreti ve organizasyon hizmetleri, katılımcıların sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan katılımcıların ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, en geç 20 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Birliğimize yazılı olarak bildirmeleri kaydıyla avans olarak yapılan ödeme iade edilebilecektir.

İtalya Schengen vize bölgesi dahilindedir. Schengen vizesi olmayan katılımcıların http://www.ambankara.esteri.it/Ambasciata_Ankara/Menu/Informazioni_e_servizi/Visti/adresinde yer alan başvuru adımlarını izleyerek, aynı adresten ulaşılabilecek başvuru formunu doldurmaları ve en kısa sürede İtalyan vize işlemlerinden sorumlu İDATA ofisine (http://www.idata.com.tr/tr/) iletmeleri gerekmektedir.

Ziyarete katılacak olan özel sektör heyetinin bilgileri İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilecek olup, vize işlemleri ise katılımcıların kendileri tarafından takip edilecektir. 

 

DERGİLERİMİZ