Facebook English English
Nevşehir

NİJERYA’DAN PROJE ÇAĞRISI

NİJERYA’DA 2014 YILINDA GERÇEKLEŞMESİ PLANLANAN BAZI ALTYAPI VE MÜTEAHHİTLİK PROJELERİ

 

 Sayın Üyemiz,

 Dış İşleri Bakanlığı’ndan alınan yazıda, Abuja Büyükelçiliğimizin Ticaret Müşavirliği tarafından, Nijerya’da 2014 yılında gerçekleşmesi planlanan bazı altyapı ve müteahhitlik projelerine dair hazırlanan bilgi notuna atfen, Nijerya’daki mevcut 4 adet petrol rafinerisinin ve kömür madenlerinin tamamının 2014 yılında özelleştirilmesinin planlandığı ve Port Hartcourt-Lagos arasında taşımacılığın demiryoluyla yapılması için yeni bir demiryolunun yapılacağı bildirilmektedir. Ayrıca, toplu taşımacılığın geliştirilmesi amacıyla çeşitli projelerin gerçekleştirileceği, Nijerya-Togo-Benin arasında doğalgaz hattına başlanacağı, Lagos-Lekki Limanının yapımının onaylandığı, kamu-özel ortaklığı ile 100.000 konut inşa edileceği ve çeşitli altyapı projelerinin yürürlüğe gireceği belirtilmektedir.

Bu kapsamda, projeler hakkında ilave bilgi isteyen firmalarımıza Abuja Büyükelçiliğimizin Ticaret Müşavirliği tarafından gerekli desteğin sağlanacağı bildirilmektedir.

Bu konuda detaylı bilgiye TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Ülke Duyuruları” bölümünden ulaşılmaktadır.

 Bilgilerinize sunarız.

 

DERGİLERİMİZ