Facebook English English
Nevşehir

MACAR İŞ ADAMLARI İLE İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ

İSO Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi ve DEİK/Türk-Macar İş Konseyi işbirliği ile 5 Eylül 2013 Perşembe günü 10:30-17:00 saatleri arasında İSO Odakule Taksim Salonu’nda Türk-Macar İş Forumu ve Firmalar arası İkili Görüşmeler düzenlenecektir.

Macaristan ile ticaret hacmimiz son yıllarda hızla artarak geçtiğimiz yılın sonu itibariyle 2 milyar Dolara yaklaşmıştır. Macaristan ile ticaretimizin %90’ını sanayi ürünleri oluşturmakta olup makine ve aksamları, elektronik ekipmanı, motorlu taşıtlar önde gelen ürünler arasında yer almaktadır. Orta Avrupa’da bölgesel bir merkez konumunda bulunan Macaristan, Almanya gibi ikili ticaretimizin yüksek olduğu büyük pazarlara yakınlığı ile öne çıkmaktadır. Aşağıda yer alan link üzerinden Macaristan’daki iş ve yatırım ortamı ile çeşitli sektörel raporlara erişim sağlanabilir.

http://www.hita.hu/en/Content.aspx?ContentID=d6b7edb4-17aa-42a4-8d70-470fa0f74895

Heyet kapsamında enerji, inşaat ve mimarlık, bilgi ve iletişim teknolojileri, elektronik, gıda ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren önemli Macar firmaların temsilcileri yer almaktadır. Toplantıya katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin ekte yer alan başvuru formunu doldurarak 3 Eylül 2013 Salı gününe kadar İSO’ya (Ezgi Arslan; Tel: 0212 292 21 57 – 171, earslan@iso.org.tr) iletmeleri rica olunur.


Toplantı taslak programı ve Macar heyet listesi odamızdan edilinebilir.

DERGİLERİMİZ