Facebook English English
Nevşehir

Abd Havacılık Ve Savunma Heyeti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’nden aldığımız yazıda, ABD Ticaret Müsteşarlığı adına, ABD Ticaret Bakanlığı’nın üst düzey bir yetkilisi önderliğinde, 03 -05 Aralık 2012 tarihlerinde Ankara’da, 05- 07 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul’da Havacılık ve Savunma Ticaret Heyeti’nin gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Geçtiğimiz yıl başarıyla sonuçlanan ‘’Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği’’ heyetinin devamı olarak, bu yılki heyette 19 adet küçük, orta ve büyük ölçekte Amerikalı havacılık ve savunma şirketinin yer aldığı ifade edilerek, heyette yer alan şirketler ve faaliyet konularıyla ilgili bilgilere‘’http://export.gov/turkey/build/groups/public/@eg_tr/documents/webcontent/eg_tr_054439.pdf’ web adresinden ulaşılabileceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, heyette yer alan şirketlerle işbirliği konularında görüşmek isteyen firmaların ‘’http://www.buyusa.gov/turkey/firmabilgiformu/index.asp’’ web adresinden bilgi alabileceği kaydedilmektedir. Amerikan firmalarıyla görüşmek isteyen firmalarımızın bu sitede yer alan formda, şirketleriyle ile ilgili bilgileri temin etmeleri gerekmekte olup, Amerikan heyetinden görüşme konusunda onay geldiği takdirde, firma ile ABD Ticaret Müsteşarlığı tarafından temasa geçilecektir.

Heyet hakkında Türkçe bilgilere ‘’http://buyusa.gov/turkey/misyon/bg_tr2_044180.asp’’ adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

DERGİLERİMİZ