NTSO NEVŞEHİR'İ İSPANYA’ DA TANITTI -
Facebook English English
Nevşehir

NTSO NEVŞEHİR'İ İSPANYA’ DA TANITTI

NEVŞEHİR VE İSPANYA’NIN CASTELLON TİCARET ODALARI

TURİZM İÇİN BİRARAYA GELDİ

 

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası İspanya’nın Castellon Ticaret Odası ile iki ülke arasındaki turizm ve tanıtım ağının geliştirilmesi amacıyla işbirliği yapacak.

NTSO Yönetim Kurulu Üyesi, Yüksel Babaoğlu, Kemal Güner, Serhat Cantekin ve NTSO Sicil Müdürü Veysel Donmaz’dan oluşan bir heyet İspanya’nın Castellon şehrinde bazı incelemelerde bulunarak ikili görüşmeler de yaptı.

Castellon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dolares Guillamon, Turizm Komite Başkanı Teresa Prim’in ev sahipliği yaptığı toplantıda konuşan NTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Babaoğlu,  Kapadokya Bölgesi’ne gelen turist sayısı açısından İspanyol turistlerin önemine dikkat çekerek, Kapadokya Bölgesi’nin İspanyollar tarafından tanındığını ancak ikili ilişkilerin sadece turizm de değil ticari ve sosyal alanda artırılmasının her iki ülke için artılar katacağını dile getirdi.

Castellon Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Dolares Guillamon da ziyaretleri için NTSO Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek, kendisinin 40 yıl önce Kapadokya ya geldiğini tekrar bölgeyi ziyaret etmek için can attığını dile getirerek, ülkelerinin de içinde bulunduğu olumsuz durumdan yavaş yavaş çıktığını ifade etti. Guillamon, “Birlikte yapacağımız ticari projelerle ticaret hacmimizi genişletebiliriz” dedi.

Oda Birim Müdürlerinden Nela Gomez tarafından yapılan sunumda Castellondaki yatırım olanaklarının ve Castellon Ticaret odasının işleyişi hakkında bilgi alan NTSO Heyeti daha sonra Kapadokya ve Nevşehir hakkında bilgiler verdi.

İspanyolca Kapadokya tanıtım dokümanlarının dağıtıldığı toplantıda izlettirilen tanıtım filmi katılımcıları büyülerken, toplantının ardından üye ziyaretleri gerçekleştirildi.

Üye ziyaretlerinde Kapadokya Bölgesi hakkında tanıtım dokümanları dağıtılarak katılımcılara Bölge ile işbirliği yapmak ve karşılıklı ticaretimizi geliştirebilmek adına bilgiler verildi.

Haber Resimleri

DERGİLERİMİZ