NTSO’DAN GİRİŞİMCİ ADAYLARINA MOTİVASYON SEMİNERİ -
Facebook English English
Nevşehir

NTSO’DAN GİRİŞİMCİ ADAYLARINA MOTİVASYON SEMİNERİ

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile İŞKUR  tarafından  imzalanan proje kapsamında başlatılan Girişimcilik Kursları  sürüyor.

Girişimcilik Kursları çerçevesinde  Eğitimci Yazar Kadir Akyel tarafından Nevşehir Ticaret Odası Meclis salonunda “İş Hayatı ve Aile Motivasyonu” konulu bir seminer verildi.

Seminere NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız, Genel Sekreter İsmail Hakkı Aydoğan, İŞKUR Müdürü  İlhan Temel ve NTSO Meclis  Üyesi Ahmet Efe’nin yanı sıra çok sayıda kursiyer katıldı .

Seminerin açış konuşmasını yapan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Cengiz Yıldız, girişimci adaylarına önemli tavsiyelerde bulunurken, Türkiye’nin 2023  hedeflerine yakalaması için yeni girişimcilere ihtiyacı olduğunu hatırlattı.

Yıldız, girişimcilik kursiyerlerine, önlerine çıkacak engellerden yılmadan yollarına devam etmelerini tavsiye ederken, “Bir işe girmeden önce araştırmanızı iyi yapın, olmayanı ortaya çıkarın ,mevcut işleri ise geliştirme konusunda çaba gösterin” dedi.

Daha sonra söz alan İŞKUR Müdürü İlhan Temel de yaptığı konuşmada iş düşüncesinin önemine vurgu yaparak, “Yeni bir iş  ve yeni bir iş düşüncesinin günümüzde önemi oldukça  fazla. Bu ekonomik gelişme için de önemli. Bu sebeple bizler yeni iş düşüncelerinin bizlere ulaşmasını istiyoruz.” Dedi.

İŞKUR Müdürü Temel, Nevşehir Ticaret Odası ile İŞKUR arasında yapılan ortak protokol çerçevesinde başlatılan girişimcilik kurslarının  bu zamana kadar yapılan  en kapsamlı  kurslar olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından girişimci adaylarına Eğitimci Yazar Kadir Akyel tarafından İş Dünyası ve  Aile Motivasyonu  konulu  seminer verildi.

Haber Resimleri

DERGİLERİMİZ