NTSO'DAN GİRİŞİMCİLİĞE DESTEK -
Facebook English English
Nevşehir

NTSO'DAN GİRİŞİMCİLİĞE DESTEK

Ticaret Odası bünyesinde başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu’nda Eğitim gören kursiyerleri ziyaret eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, kursiyerlerle bir süre görüşerek önemli tavsiyelerde bulundu.

Nevşehir İş Kur Müdürlüğü ve Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oluşturulan protokol çerçevesinde başlayan kursta eğitim gören kursiyerlere ‘’Girişimcilik’’ dersi veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için yeni girişimcilere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu tür eğitimlerin tek amacının evde oturan kadınlarla,işsiz kesimi iş sahibi yapmak olduğunu hatırlatan Parmaksız, ‘’Tek amacımız sizleri iş sahibi yapmak.Sizlerin bireysel işyerlerinizi kurabilmeniz için sizlere
yardımcı olmak. Artık dünyada devlet eliyle büyüme bitti. Tüm dünyada özel sektör odaklı büyümenin hedeflendiği bir ekonomik sistem var. Devlet artık ticaretin içinde olmak yerine denetleme ve gözetleme rolünü üstleniyor.’’ Dedi.

Girişimci adaylarına önemli tavsiyelerde de bulunan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, şehirde olmayan, kimsenin yapmadığını ortaya koymanın yeni girişimciler için avantaj olacağını
belirterek, ‘’ Türk insanında olan girişimcilik ruhu dünyanın hiçbir yerinde yok. Gelişim,teknoloji ve inavasyonu göz ardı etmeyin. Ticaretin inişli çıkışlı olduğunu unutmayın. Hiçbir zaman moralinizi bozmayın,kendinizi sevin kendinizle barışık olun.Yapacağınız işi iyi planlayın yılmayın. Bu ülke zengin olmak zorunda, Nevşehir için ne yapabileceğinizi düşünün.Unutmayın Nevşehir zenginse, bu Türkiye’nin zenginliğidir’’ şeklinde konuştu.

Haber Resimleri

DERGİLERİMİZ