Facebook English English
Nevşehir

“Gümrüklerimize dünyanın en iyi teknolojik alt yapısını kurduk”

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M.Arif Parmaksız TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte GTİ AŞ Genel Kurulu’na katıldı.

Birleşmiş Milletler’in GTİ AŞ’nin yapısını ve yaptığı işleri tüm dünyaya örnek olarak gösterdiğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, modernize edilen gümrüklerin dünyanın en iyi teknolojik alt yapısıyla donatıldığını anlattı.


Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret (GTİ) AŞ Genel Kurulu, TOBB Birlik Merkezi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Toplantıda bir konuşma yapan ,Odamız  ve  GTİ AŞ nin Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız bu  projeyle hem devletin, hem de gümrükleri kullanan iş dünyasının kazandığını belirterek, “Bu projede herkes kazandı. Devletin cebinden para çıkmadığı gibi 215 milyon TL vergi geliri oldu. Bekleme süreleri kısaldı ve bundan dolayı da Türk özel sektörünün kazancı yıllık 410 milyon TL’yi buldu” ifadesini kullandı.

Bugüne kadar 6 gümrük kapısını modernize ettiklerini belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, da  “Şimdi yeni kapılara başlıyoruz. Halkalı’yı Muratbey’e taşıyoruz. Çıldır-Aktaş, Dilucu, Esendere ve Kapıköy kapıları da sırada” dedi.

Haber Resimleri

DERGİLERİMİZ