Facebook English English
Nevşehir

MACAR HEYETİ ZİYARETİ

Macaristan Başkonsolosu Gabor KİSS ve DEİK Türk-Macar İş Konseyi Başkanı ve Türk-Macar İş Adamları Derneği Başkanı Osman ŞAHBAZ Odamızı ziyaret etti. Başkonsolos Gabor KİSS, NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Ali Öbekli’ye ve diğer Yönetim Kurulu Üyelerimize kendilerini kabul etmelerinden ve burada bulunmaktan onur ve gurur duyduklarını belirti.

 

            Başkonsolos "Türk-Macar ticari ilişkilerinin ve tarihinin çok eskilere dayanan sağlam kökleri olduğunu ve bunu daha fazla geliştirmenin bizlerin elinde olduğunu" belirtti.

 

            Dünya Mirası Listesinde yer alan böyle bir bölgede daha çok kalmak istediğini, Macar turistlerinin bölgeyi daha iyi tanıması ve daha çok ziyaret etmesi gerektiğini belirten Başkonsolos Gabor KİSS Macaristan’ın birkaç parçasının da UNESCO Dünya Miras Listesi içinde yer aldığını söyledi.

 

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan vekilimiz M.Ali Öbekli ,ilimiz sanayisindeki firmaların faaliyet alanlarından,organize sanayimizde verilen teşviklerden ve yatırım için uygunluğundan bahsederek Macar yatırımcıları ilimize yatırım için davet etti.

 

            Görüşmede ilimizin sanayi ile birlikte bir turizm kenti olduğunu belirterek Kapadokya’nın ve ilimiz yatırım olanaklarını Macaristan da daha fazla tanıtılması gerektiğinden bahseden Öbekli , en kısa zamanda Macaristan’a gelerek bölgemizi tanıtmak amacıyla yapılacak  bir tanıtım toplantısı için söz aldı.

 

            Görüşme sonunda misafirlere bölgemizi ve odamızı hatırlatacak hediyeler ve ilimiz teşvikleri hakkında kitapçık ve Kapadokya broşürleri hediye edildi.

Haber Resimleri

DERGİLERİMİZ