4.Doğu Azerbaycan Yatırım Fırsatları Uluslararası Konferansı -
Facebook English English
Nevşehir

4.Doğu Azerbaycan Yatırım Fırsatları Uluslararası Konferansı

4.Doğu Azerbaycan Yatırım Fırsatları Uluslararası Konferansı Doğu Azerbaycan Eyaleti Genel Valiliği, İran Yatırımcılık, Ekonomik ve Teknik Destekler Teşkilatı, Doğu Azerbaycan Ekonomik İşlemler ve Maliye Kurumu, Aras Ticari – Sanayi Serbest Bölgesi, Tebriz Büyükşehir Belediyesi ile Doğu Azerbaycan Yatırım Kurmayı Üyesi Organlar organizasyonunda, 6 – 7 Temmuz 2013 tarihlerinde Tebriz’de
düzenleneceği bildirilmektedir. Söz Konusu Konferans’ın Türkiye katılımı DEİK/Türk-İran
İş Konseyi ve İran Sanayici ve İşadamları Derneği(İSİAD)’ın destekleriyle düzenlenmektedir. Anılan Konferans’a İran’da Yeni Kurulan Hükümet’in Ekonomi, Ticaret ve Kalkınma Bakanları’nın da katılımlarının beklendiği ifade edilmektedir.

Konferans’ta, Doğu Azerbaycan Eyaleti’nde Turizm, enerji, sanayi, maden, tarım ve hizmet sektörü, sağlık ve tedavi sektörü, bayındırlık ve kentsel gelişim, ulaşım, serbest ve özel ekonomik bölgeler gibi alanlardaki yatırım fırsatlarının tanıtılması ile beraber sanayi, ticari, tarihsel ve kültürel bakımdan da bölgede bulunan yatırım imkanları ve alt yapı olanakları hususunda yatırımcıların bilgilendirilmeleri ve bölge ülkelerinden işadamlarının katılımıyla ortak iş imkanlarını geliştirmek ve ikili ticaret potansiyeli hakkında bilgi alışverişinde bulunulmasının hedeflemdiği belirtilmektedir.

Konferansa katılacak firmaların Tebriz’de konaklama ve şehir içi transferleri İran tarafınca karşılanacak olup, Konferans için sadece İran’a gidiş – dönüş uçak biletlerinin katılımcılar tarafından karşılanacağı belirtilmektedir.

Söz konusu toplantıya ait program,katılım formu ve ziyaret için tavsiye edilecek uçuş programına Türkie Odalar ve Borsalar Birliği web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde " Hizmetler" başlığı altındaki "Uluslar arası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler "bölümünden ulaşılabilir.

Söz Konusu Konferans’a katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılım formu en geç 3 Temmuz 2013 tarihine kadar DEİK’e (İlgili kişi:Sevgi Saral, e-mail:ssaral@deik.org.tr; Tel:0.212.339 50 14) iletilmesi gerekmektedir.

DERGİLERİMİZ